AWM 700UH Wireless Microphone (UHF)
AED350 Original price was: AED350.AED295Current price is: AED295.
Available on backorder
CompareAWM 700UH Wireless Microphone features :
- Sturdy table-top receiver with frequency display.
- Volume control knob on the front panel of the receiver.
- One handheld dynamic transmitter, operating on 2 × 1.5V AA pencil cells.
- Separate balanced output through XLR connector and an unbalanced output through 6.3mm (¼”) jack socket is available from the receiver.
- Receiver operates on 12V DC through an AC adaptor supplied along with the transmitter.